Stackpole Electronics Inc. RSF12FT24K9
RSF12FT24K9 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12FT24K9
Brief Description
RES MO 1/2W 24.9K OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF12FT24K9.pdf
Availability of RSF12FT24K9
QUANTITY
RSF12FT24K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12FT24K9
Internal Part NumberEIS-RSF12FT24K9
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12FT24K9
Related LinksRSF12, RSF12FT24K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12FT24K9 Details Description
Related parts for RSF12FT24K9
IC ADC 16BIT 200KSPS 20-DIP datasheet.pdf
ADAPTER AD/DC 9V 100MA HONG KONG datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8SON datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PAC-CMLX-RV12-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630V RADIAL datasheet.pdf