Stackpole Electronics Inc. RSF12GB220R
RSF12GB220R picture photo
Mfg. Part Number
RSF12GB220R
Brief Description
RES MO 1/2W 220 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF12GB220R.pdf
Availability of RSF12GB220R
QUANTITY
RSF12GB220R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12GB220R
Internal Part NumberEIS-RSF12GB220R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12GB220R
Related LinksRSF12, RSF12GB220R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12GB220R Details Description
Related parts for RSF12GB220R
IC ENCORE MCU FLASH 24K 44LQFP datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN 12VOUT DIP24 datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 202.65VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 642 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf