Stackpole Electronics Inc. RSF12GB33K0
RSF12GB33K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12GB33K0
Brief Description
RES MO 1/2W 33K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF12GB33K0.pdf
Availability of RSF12GB33K0
QUANTITY
RSF12GB33K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12GB33K0
Internal Part NumberEIS-RSF12GB33K0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12GB33K0
Related LinksRSF12, RSF12GB33K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12GB33K0 Details Description
Related parts for RSF12GB33K0
CONN HEADER 2POS 1.25MM STR TIN datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TEMP SENSOR, TYPE K, 4M datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 450MA 170 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 9.1MH 49MA 68 OHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Header 70 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf