Stackpole Electronics Inc. RSF12JAR470
RSF12JAR470 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JAR470
Brief Description
RES MO 1/2W 0.47 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JAR470.pdf
Availability of RSF12JAR470
QUANTITY
RSF12JAR470 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JAR470
Internal Part NumberEIS-RSF12JAR470
Standard Package2,000
SeriesRSF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JAR470
Related LinksRSF12, RSF12JAR470 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JAR470 Details Description
Related parts for RSF12JAR470
CONN PLUG 12POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .032-.046".219" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC OPTICAL FLAG datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGED W/PIN datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8VSON datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-6" YLLW/GREEN datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 32 IN 28 OUT 24V datasheet.pdf