Stackpole Electronics Inc. RSF12JB430R
RSF12JB430R picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JB430R
Brief Description
RES MO 1/2W 430 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JB430R.pdf
Availability of RSF12JB430R
QUANTITY
RSF12JB430R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JB430R
Internal Part NumberEIS-RSF12JB430R
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JB430R
Related LinksRSF12, RSF12JB430R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JB430R Details Description
Related parts for RSF12JB430R
CONN PC PIN CIRC 0.063DIA SILVER datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A AXIAL datasheet.pdf
RFID TRANSPONDER IN-LAY 13.56MHZ datasheet.pdf
IC PHASE LOCK LOOP HP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 28POS TIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SLIT MASK FOR SF2-EH12 datasheet.pdf
RES 220 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
3 POS KEY CENTER BRUSHED datasheet.pdf