Stackpole Electronics Inc. RSF12JT12R0
RSF12JT12R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JT12R0
Brief Description
RES MO 1/2W 12 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JT12R0.pdf
Availability of RSF12JT12R0
QUANTITY
RSF12JT12R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JT12R0
Internal Part NumberEIS-RSF12JT12R0
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JT12R0
Related LinksRSF12, RSF12JT12R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JT12R0 Details Description
Related parts for RSF12JT12R0
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CAP FILM 230UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 5.2VOUT 100W datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf