Stackpole Electronics Inc. RSF12JT22R0
RSF12JT22R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JT22R0
Brief Description
RES MO 1/2W 22 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JT22R0.pdf
Availability of RSF12JT22R0
QUANTITY
RSF12JT22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JT22R0
Internal Part NumberEIS-RSF12JT22R0
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JT22R0
Related LinksRSF12, RSF12JT22R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JT22R0 Details Description
Related parts for RSF12JT22R0
CONN HEADER .100 DUAL R/A 36POS datasheet.pdf
CABLE RG6/U W/F-CONN BLACK 10' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 280VAC 8A DIN datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
WELD CABLE 3/0 AWG 600V BLK 250' datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 9POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf