Stackpole Electronics Inc. RSF12JT43R0
RSF12JT43R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JT43R0
Brief Description
RES MO 1/2W 43 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JT43R0.pdf
Availability of RSF12JT43R0
QUANTITY
RSF12JT43R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JT43R0
Internal Part NumberEIS-RSF12JT43R0
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JT43R0
Related LinksRSF12, RSF12JT43R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JT43R0 Details Description
Related parts for RSF12JT43R0
CABLE 6COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 5W DO214AA datasheet.pdf
TOOL DIE SET LIGHTCRIMP PLUS/ST datasheet.pdf
OSC XO 14.3182MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 1.4UH 10.2A 5.9 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf