Stackpole Electronics Inc. RSF12JT910R
RSF12JT910R picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JT910R
Brief Description
RES MO 1/2W 910 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JT910R.pdf
Availability of RSF12JT910R
QUANTITY
RSF12JT910R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JT910R
Internal Part NumberEIS-RSF12JT910R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JT910R
Related LinksRSF12, RSF12JT910R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JT910R Details Description
Related parts for RSF12JT910R
RES ARRAY 2 RES 2.2 OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL MX23A SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS T/H R/A TIN 5MM datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 806 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
FUSE AUTO 25A 32VDC BLADE datasheet.pdf