Stackpole Electronics Inc. RSF12JTR430
RSF12JTR430 picture photo
Mfg. Part Number
RSF12JTR430
Brief Description
RES MO 1/2W 0.43 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF12JTR430.pdf
Availability of RSF12JTR430
QUANTITY
RSF12JTR430 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12JTR430
Internal Part NumberEIS-RSF12JTR430
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12JTR430
Related LinksRSF12, RSF12JTR430 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12JTR430 Details Description
Related parts for RSF12JTR430
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/16" datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 152.4MMX16.5M datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2A TO-92 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.1A 8DFN datasheet.pdf
LED ACRICH WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf