Stackpole Electronics Inc. RSF1FT30K1
RSF1FT30K1 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1FT30K1
Brief Description
RES MO 1W 30.1K OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF1FT30K1.pdf
Availability of RSF1FT30K1
QUANTITY
RSF1FT30K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1FT30K1
Internal Part NumberEIS-RSF1FT30K1
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1FT30K1
Related LinksRSF1F, RSF1FT30K1 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1FT30K1 Details Description
Related parts for RSF1FT30K1
HEADER 20 AMP 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN JACK R/A .100" PIN SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 76.34VC SMD datasheet.pdf
OSC XO 25.175MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
DSUB SKT COAX R/A 50OHM G30 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf