Stackpole Electronics Inc. RSF1FT332R
RSF1FT332R picture photo
Mfg. Part Number
RSF1FT332R
Brief Description
RES MO 1W 332 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF1FT332R.pdf
Availability of RSF1FT332R
QUANTITY
RSF1FT332R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1FT332R
Internal Part NumberEIS-RSF1FT332R
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1FT332R
Related LinksRSF1F, RSF1FT332R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1FT332R Details Description
Related parts for RSF1FT332R
EMITTER IR 940NM CHIP datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM34S/AE34G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.34KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.0V 3-USP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
FAN 24VDC 40X20MM 3WR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PST 2A 48V datasheet.pdf