Stackpole Electronics Inc. RSF1FT4K75
RSF1FT4K75 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1FT4K75
Brief Description
RES MO 1W 4.75K OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF1FT4K75.pdf
Availability of RSF1FT4K75
QUANTITY
RSF1FT4K75 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1FT4K75
Internal Part NumberEIS-RSF1FT4K75
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1FT4K75
Related LinksRSF1F, RSF1FT4K75 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1FT4K75 Details Description
Related parts for RSF1FT4K75
FUSE RESETTABLE 140MA 60V 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140KHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
LEGEND PANEL ROUND TRANSPARENT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 16TQFN datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 102.4K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RECEPT 180POS 0.8MM PCB datasheet.pdf