Stackpole Electronics Inc. RSF1GB3K30
RSF1GB3K30 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1GB3K30
Brief Description
RES MO 1W 3.3K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF1GB3K30.pdf
Availability of RSF1GB3K30
QUANTITY
RSF1GB3K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1GB3K30
Internal Part NumberEIS-RSF1GB3K30
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1GB3K30
Related LinksRSF1G, RSF1GB3K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1GB3K30 Details Description
Related parts for RSF1GB3K30
IC REG LDO 5V 3A 5DDPAK datasheet.pdf
IC DAC TRPLE V-OUT 8-BIT 14-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PIN datasheet.pdf
POT 470K OHM 0.4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
IC CLK GEN LVDS/LVPECL 40VFQFN datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 51POS .3MM datasheet.pdf