Stackpole Electronics Inc. RSF1GT200R
RSF1GT200R picture photo
Mfg. Part Number
RSF1GT200R
Brief Description
RES MO 1W 200 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF1GT200R.pdf
Availability of RSF1GT200R
QUANTITY
RSF1GT200R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1GT200R
Internal Part NumberEIS-RSF1GT200R
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1GT200R
Related LinksRSF1G, RSF1GT200R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1GT200R Details Description
Related parts for RSF1GT200R
1C SERIAL CONFIG PROM 2M 20PLCC datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL 5A 8-EMSOP datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH FULL BRIDGE SP4 datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf