Stackpole Electronics Inc. RSF1GT4K70
RSF1GT4K70 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1GT4K70
Brief Description
RES MO 1W 4.7K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF1GT4K70.pdf
Availability of RSF1GT4K70
QUANTITY
RSF1GT4K70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1GT4K70
Internal Part NumberEIS-RSF1GT4K70
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1GT4K70
Related LinksRSF1G, RSF1GT4K70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1GT4K70 Details Description
Related parts for RSF1GT4K70
TRANS PNP 50V 5A SOT 223 datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
SNPPR HOSE CLAMP MAX 2.327'' datasheet.pdf
16CKT PICOFLEX SMT HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf