Stackpole Electronics Inc. RSF1JT24K0
RSF1JT24K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1JT24K0
Brief Description
RES MO 1W 24K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF1JT24K0.pdf
Availability of RSF1JT24K0
QUANTITY
RSF1JT24K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1JT24K0
Internal Part NumberEIS-RSF1JT24K0
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1JT24K0
Related LinksRSF1J, RSF1JT24K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1JT24K0 Details Description
Related parts for RSF1JT24K0
RACK STEEL 17.5X21X16 BLK datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS GOLD WW R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX ENABLE 16-DIP datasheet.pdf
IC PMU 2CH CONV/LDO 25DSBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
GALVANOMETER MOTOR (SC17-15K) datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO263-5 datasheet.pdf