Yageo RSF200JB-73-1K8
RSF200JB-73-1K8 picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-1K8
Brief Description
RES 1.8K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-1K8.pdf
Availability of RSF200JB-73-1K8
QUANTITY
RSF200JB-73-1K8 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-1K8
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-1K8
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-1K8
Related LinksRSF200J, RSF200JB-73-1K8 Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-1K8 Details Description
Related parts for RSF200JB-73-1K8
BOX ABS ALMOND 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
SENSORS MAGNETIC FIELD LP 8-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 326V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
IC FPGA 223 I/O 484FBGA datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6B M20 datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 277VAC 50VDC datasheet.pdf
FLAT RIBBON CABLE CLAMP 3.38'' datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE datasheet.pdf