Yageo RSF200JB-73-22K
RSF200JB-73-22K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-22K
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-22K.pdf
Availability of RSF200JB-73-22K
QUANTITY
RSF200JB-73-22K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-22K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-22K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-22K
Related LinksRSF200J, RSF200JB-73-22K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-22K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-22K
DSUB CABLE - CFM37S/AE37G/CFM37S datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMPC datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC datasheet.pdf
IC PS CTLR PWM DUAL 40-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
AE20 MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
TERMINAL STRIP CONN 20POS R/A datasheet.pdf