Yageo RSF200JB-73-240K
RSF200JB-73-240K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-240K
Brief Description
RES 240K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-240K.pdf
Availability of RSF200JB-73-240K
QUANTITY
RSF200JB-73-240K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-240K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-240K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-240K
Related LinksRSF200JB, RSF200JB-73-240K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-240K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-240K
FILTER LINE RFI .250 6A datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 112MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
BAR LIGHTS 140X30MM RED datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf