Yageo RSF200JB-73-36K
RSF200JB-73-36K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-36K
Brief Description
RES 36K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-36K.pdf
Availability of RSF200JB-73-36K
QUANTITY
RSF200JB-73-36K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-36K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-36K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-36K
Related LinksRSF200J, RSF200JB-73-36K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-36K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-36K
OSC XO 12.000MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.5A 87 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 2 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 54HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR 19078-0129 datasheet.pdf
CLEAN&FINISH ROLL 18"X30' F SFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf