Yageo RSF200JB-73-39K
RSF200JB-73-39K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-39K
Brief Description
RES 39K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-39K.pdf
Availability of RSF200JB-73-39K
QUANTITY
RSF200JB-73-39K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-39K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-39K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-39K
Related LinksRSF200J, RSF200JB-73-39K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-39K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-39K
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 400MA 772 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 87MM datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
TOOL REMOVAL TWEEZER 20 GA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 20A 133BGA datasheet.pdf
OSC CMEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf