Yageo RSF200JB-73-510K
RSF200JB-73-510K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-510K
Brief Description
RES 510K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-510K.pdf
Availability of RSF200JB-73-510K
QUANTITY
RSF200JB-73-510K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-510K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-510K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-510K
Related LinksRSF200JB, RSF200JB-73-510K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-510K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-510K
IC MCU 16/32B 512K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
SW DIP PIANO SPST 4POS UNSEALED datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN +/-12V datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.62"L X 4.47"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .051M 35POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A DO201AA datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10"L X 8"W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf