Yageo RSF200JB-73-910K
RSF200JB-73-910K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-910K
Brief Description
RES 910K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-910K.pdf
Availability of RSF200JB-73-910K
QUANTITY
RSF200JB-73-910K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-910K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-910K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-910K
Related LinksRSF200JB, RSF200JB-73-910K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-910K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-910K
IC CURRENT REGULATOR TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 9A 125V datasheet.pdf
IC INVERTER HS C2MOS SSOP5 datasheet.pdf
CUTTER CABLE STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf
RES 111K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 30POS TIN datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf