Yageo RSF200JB-73-9K1
RSF200JB-73-9K1 picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-9K1
Brief Description
RES 9.1K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-9K1.pdf
Availability of RSF200JB-73-9K1
QUANTITY
RSF200JB-73-9K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-9K1
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-9K1
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-9K1
Related LinksRSF200J, RSF200JB-73-9K1 Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-9K1 Details Description
Related parts for RSF200JB-73-9K1
CONN RING 16-22 AWG #8 RED PIDG datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/SCREW 50POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
TERMINAL KSKM 2/32 GZ 1X1/4 datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
POE GIGA-MINIMC, 2TX/SSLX-SM1550 datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
FUSE AUTO 25A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf