Stackpole Electronics Inc. RSF2FB649R
RSF2FB649R picture photo
Mfg. Part Number
RSF2FB649R
Brief Description
RES MO 2W 649 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF2FB649R.pdf
Availability of RSF2FB649R
QUANTITY
RSF2FB649R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2FB649R
Internal Part NumberEIS-RSF2FB649R
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2FB649R
Related LinksRSF2F, RSF2FB649R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2FB649R Details Description
Related parts for RSF2FB649R
IC SUPERVISOR MPU 4.40V RS 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 910 OHM 1506 datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
15+15 DIL SMT PLUG 6MM HIGH datasheet.pdf
SGE-225-4-2440L 00900M SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 28POS datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC MOD PWR HYBRID 600V 10A datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf