Stackpole Electronics Inc. RSF2GB130R
RSF2GB130R picture photo
Mfg. Part Number
RSF2GB130R
Brief Description
RES MO 2W 130 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF2GB130R.pdf
Availability of RSF2GB130R
QUANTITY
RSF2GB130R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2GB130R
Internal Part NumberEIS-RSF2GB130R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2GB130R
Related LinksRSF2G, RSF2GB130R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2GB130R Details Description
Related parts for RSF2GB130R
RES SMD 422K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 196K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 2A (Switch) Lighting 28-TQFN (5x5) datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
ANT DIRECT PNL 12DBI 36" RP TNC datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 505 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf