Stackpole Electronics Inc. RSF2GB680R
RSF2GB680R picture photo
Mfg. Part Number
RSF2GB680R
Brief Description
RES MO 2W 680 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF2GB680R.pdf
Availability of RSF2GB680R
QUANTITY
RSF2GB680R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2GB680R
Internal Part NumberEIS-RSF2GB680R
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2GB680R
Related LinksRSF2G, RSF2GB680R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2GB680R Details Description
Related parts for RSF2GB680R
DIODE MODULE 1.6KV 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 20DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 16 OHM 10% 300W datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 18 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf