Stackpole Electronics Inc. RSF2GT15K0
RSF2GT15K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2GT15K0
Brief Description
RES MO 2W 15K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF2GT15K0.pdf
Availability of RSF2GT15K0
QUANTITY
RSF2GT15K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2GT15K0
Internal Part NumberEIS-RSF2GT15K0
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2GT15K0
Related LinksRSF2G, RSF2GT15K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2GT15K0 Details Description
Related parts for RSF2GT15K0
CONN MOD 5POS FEMALE SMD LOC PIN datasheet.pdf