Stackpole Electronics Inc. RSF2GTR470
RSF2GTR470 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2GTR470
Brief Description
RES MO 2W 0.47 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF2GTR470.pdf
Availability of RSF2GTR470
QUANTITY
RSF2GTR470 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2GTR470
Internal Part NumberEIS-RSF2GTR470
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2GTR470
Related LinksRSF2G, RSF2GTR470 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2GTR470 Details Description
Related parts for RSF2GTR470
MOSFET N-CH 40V 22A PQFN datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR DC 160A datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HDR SNGL RA datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE SKT datasheet.pdf