Stackpole Electronics Inc. RSF2JB24R0
RSF2JB24R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JB24R0
Brief Description
RES MO 2W 24 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JB24R0.pdf
Availability of RSF2JB24R0
QUANTITY
RSF2JB24R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JB24R0
Internal Part NumberEIS-RSF2JB24R0
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JB24R0
Related LinksRSF2J, RSF2JB24R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JB24R0 Details Description
Related parts for RSF2JB24R0
CAP FILM 0.015UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-500 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 6AWG SLATE SHLD 500' datasheet.pdf
1X1 MAG45 4N2ET 406 G/Y RL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RECEP M INSERT 102G1W3 TERM RES datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF UP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf