Stackpole Electronics Inc. RSF2JB30R0
RSF2JB30R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JB30R0
Brief Description
RES MO 2W 30 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JB30R0.pdf
Availability of RSF2JB30R0
QUANTITY
RSF2JB30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JB30R0
Internal Part NumberEIS-RSF2JB30R0
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JB30R0
Related LinksRSF2J, RSF2JB30R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JB30R0 Details Description
Related parts for RSF2JB30R0
CLAMP CABLE 1.000/.203 NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
OSC XO 57.5491MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 5W SMBJ datasheet.pdf
KIT TOOLSTICK STARTER C8051F850 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6A/8.5A 8MLP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL 8-LFCSP datasheet.pdf
ANTENNA DUAL BAND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf