Stackpole Electronics Inc. RSF2JBR820
RSF2JBR820 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JBR820
Brief Description
RES MO 2W 0.82 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JBR820.pdf
Availability of RSF2JBR820
QUANTITY
RSF2JBR820 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JBR820
Internal Part NumberEIS-RSF2JBR820
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JBR820
Related LinksRSF2J, RSF2JBR820 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JBR820 Details Description
Related parts for RSF2JBR820
CAP TACTILE RECT GRAY/GREEN LENS datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS 22-30AWG SLD CUP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 44 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 125.006MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DUCT SLOT TYPE F PVC BLUE 6' datasheet.pdf
RF CABL MMCX ML RA / ML RA 24" datasheet.pdf