Stackpole Electronics Inc. RSF2JT1R30
RSF2JT1R30 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JT1R30
Brief Description
RES MO 2W 1.3 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JT1R30.pdf
Availability of RSF2JT1R30
QUANTITY
RSF2JT1R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JT1R30
Internal Part NumberEIS-RSF2JT1R30
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JT1R30
Related LinksRSF2J, RSF2JT1R30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JT1R30 Details Description
Related parts for RSF2JT1R30
CONN SOCKET DIMM DRAM 3.3V GOLD datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC WHITE 3" datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
ANT&ENCLOSURE 3.5GHZ 16DBI MMCX datasheet.pdf
1.25MM W-TO-B CONN. HOUSING-3P datasheet.pdf
THERMTRANS LABEL VINYLIDE datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
ATTENUATOR 7.5 DB DC 18GHZ datasheet.pdf