Stackpole Electronics Inc. RSF2JT22R0
RSF2JT22R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JT22R0
Brief Description
RES MO 2W 22 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JT22R0.pdf
Availability of RSF2JT22R0
QUANTITY
RSF2JT22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JT22R0
Internal Part NumberEIS-RSF2JT22R0
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JT22R0
Related LinksRSF2J, RSF2JT22R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JT22R0 Details Description
Related parts for RSF2JT22R0
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
CONN RECEPT 31POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf