Stackpole Electronics Inc. RSF2JT9K10
RSF2JT9K10 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JT9K10
Brief Description
RES MO 2W 9.1K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JT9K10.pdf
Availability of RSF2JT9K10
QUANTITY
RSF2JT9K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JT9K10
Internal Part NumberEIS-RSF2JT9K10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JT9K10
Related LinksRSF2J, RSF2JT9K10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JT9K10 Details Description
Related parts for RSF2JT9K10
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC VCXO 49.92MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
PLUG 7POS 80 DEG BLK/RED 5.3-6.5 datasheet.pdf
TAB 2,8X0,8 datasheet.pdf
FPG1/2/6 CARRIER 5X20 IP 40 datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 105MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8WDFN datasheet.pdf
CRYSTAL 36.8640 MHZ 13.0PF SMD datasheet.pdf