Stackpole Electronics Inc. RSF2JTR360
RSF2JTR360 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JTR360
Brief Description
RES MO 2W 0.36 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JTR360.pdf
Availability of RSF2JTR360
QUANTITY
RSF2JTR360 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JTR360
Internal Part NumberEIS-RSF2JTR360
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.36
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JTR360
Related LinksRSF2J, RSF2JTR360 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JTR360 Details Description
Related parts for RSF2JTR360
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 30A 0805 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 1.18"L X 0.79"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.2 OHM 5% 16W datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 200W 200V datasheet.pdf
BOARD EVAL BUCK REG BD9329A datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.59"L X 8.66"W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.4A 145 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.159K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf