Stackpole Electronics Inc. RSF2JTR470
RSF2JTR470 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JTR470
Brief Description
RES MO 2W 0.47 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JTR470.pdf
Availability of RSF2JTR470
QUANTITY
RSF2JTR470 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JTR470
Internal Part NumberEIS-RSF2JTR470
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JTR470
Related LinksRSF2J, RSF2JTR470 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JTR470 Details Description
Related parts for RSF2JTR470
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR 5V RS232 DUAL 16DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.4A TO252-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CONN SOCKET P5KS .5MM 60POS SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 400W datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92 datasheet.pdf