Stackpole Electronics Inc. RSF3FB24R3
RSF3FB24R3 picture photo
Mfg. Part Number
RSF3FB24R3
Brief Description
RES MO 3W 24.3 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSF3FB24R3.pdf
Availability of RSF3FB24R3
QUANTITY
RSF3FB24R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3FB24R3
Internal Part NumberEIS-RSF3FB24R3
Standard Package200
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3FB24R3
Related LinksRSF3F, RSF3FB24R3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3FB24R3 Details Description
Related parts for RSF3FB24R3
CONN RECEPT 60POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS MALE CIRCULAR datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE PERFORM 16A datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 97MM datasheet.pdf
CONN HDR 13POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf