Stackpole Electronics Inc. RSF3JB30K0
RSF3JB30K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF3JB30K0
Brief Description
RES MO 3W 30K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF3JB30K0.pdf
Availability of RSF3JB30K0
QUANTITY
RSF3JB30K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3JB30K0
Internal Part NumberEIS-RSF3JB30K0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3JB30K0
Related LinksRSF3J, RSF3JB30K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3JB30K0 Details Description
Related parts for RSF3JB30K0
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 0.04 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 81POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN M8 FML 5POS TO MALE 5POS datasheet.pdf
100UF 160V 12,5X25 datasheet.pdf