Stackpole Electronics Inc. RSF3JB330R
RSF3JB330R picture photo
Mfg. Part Number
RSF3JB330R
Brief Description
RES MO 3W 330 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF3JB330R.pdf
Availability of RSF3JB330R
QUANTITY
RSF3JB330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3JB330R
Internal Part NumberEIS-RSF3JB330R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3JB330R
Related LinksRSF3J, RSF3JB330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3JB330R Details Description
Related parts for RSF3JB330R
MOD PWR ENTRY 4 FUNCTION PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 20POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 24VOUT datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER 16SSOP datasheet.pdf
DFK2-40 COMPENSATED CHOKE 1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP 2.5LX.075"SW NAT datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf