Stackpole Electronics Inc. RSF3JB33R0
RSF3JB33R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF3JB33R0
Brief Description
RES MO 3W 33 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF3JB33R0.pdf
Availability of RSF3JB33R0
QUANTITY
RSF3JB33R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3JB33R0
Internal Part NumberEIS-RSF3JB33R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3JB33R0
Related LinksRSF3J, RSF3JB33R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3JB33R0 Details Description
Related parts for RSF3JB33R0
IC REG BUCK 12V 1A 8-SOIC datasheet.pdf
SCR NON-SENS 600V 8A TO-251AA datasheet.pdf
IC ANLG VID LINE TRPL 20-QFN datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR TO220AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 1A 9V datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf