Stackpole Electronics Inc. RSF3JB39K0
RSF3JB39K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF3JB39K0
Brief Description
RES MO 3W 39K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF3JB39K0.pdf
Availability of RSF3JB39K0
QUANTITY
RSF3JB39K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3JB39K0
Internal Part NumberEIS-RSF3JB39K0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3JB39K0
Related LinksRSF3J, RSF3JB39K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3JB39K0 Details Description
Related parts for RSF3JB39K0
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC SMART CARD CTLR 16QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf