Stackpole Electronics Inc. RSF3JT330R
RSF3JT330R picture photo
Mfg. Part Number
RSF3JT330R
Brief Description
RES MO 3W 330 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF3JT330R.pdf
Availability of RSF3JT330R
QUANTITY
RSF3JT330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3JT330R
Internal Part NumberEIS-RSF3JT330R
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3JT330R
Related LinksRSF3J, RSF3JT330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3JT330R Details Description
Related parts for RSF3JT330R
CAP ARRAY 0.22UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT ANLG 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 32pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 80POS datasheet.pdf