Rohm Semiconductor RSJ250P10TL
RSJ250P10TL picture photo
Mfg. Part Number
RSJ250P10TL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 100V 25A LPTS
Datasheet Download
RSJ250P10TL.pdf
Availability of RSJ250P10TL
QUANTITY
RSJ250P10TL Order Process
Ship out your order
Specifications of RSJ250P10TL
Internal Part NumberEIS-RSJ250P10TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 4V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C25A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs63 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs60nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds8000pF @ 25V
Power - Max50W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-83
Supplier Device PackageLPTS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSJ250P10TL
Related LinksRSJ25, RSJ250P10TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RSJ250P10TL Details Description
Related parts for RSJ250P10TL
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.36 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
VARISTOR 108V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-24V 2W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf