Amphenol Pcd RSL116101-S
RSL116101-S picture photo
Mfg. Part Number
RSL116101-S
Manufacturer
Product Category
Relay Sockets
Brief Description
STAINLESS STEEL ALTERNATIVE
Datasheet Download
RSL116101-S.pdf
Availability of RSL116101-S
QUANTITY
RSL116101-S Order Process
Ship out your order
Specifications of RSL116101-S
Internal Part NumberEIS-RSL116101-S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Relays
FamilyRelay Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSL116101-S
Related LinksRSL11, RSL116101-S Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
RSL116101-S Details Description
Related parts for RSL116101-S
RES SMD 0.68 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN XLR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK datasheet.pdf