Sullins Connector Solutions RSM12DSAN
RSM12DSAN picture photo
Mfg. Part Number
RSM12DSAN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RSM12DSAN.pdf
Availability of RSM12DSAN
QUANTITY
RSM12DSAN Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM12DSAN
Internal Part NumberEIS-RSM12DSAN
Series-
PackagingTube
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM12DSAN
Related LinksRSM1, RSM12DSAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM12DSAN Details Description
Related parts for RSM12DSAN
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 33POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 317 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 T/H datasheet.pdf
FLAG/RING KRIMPTITE TAPED (A-142 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 8A U8FL datasheet.pdf