Sullins Connector Solutions RSM12DTBI-S189
RSM12DTBI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RSM12DTBI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RSM12DTBI-S189.pdf
Availability of RSM12DTBI-S189
QUANTITY
RSM12DTBI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM12DTBI-S189
Internal Part NumberEIS-RSM12DTBI-S189
Series-
PackagingTray
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM12DTBI-S189
Related LinksRSM12DT, RSM12DTBI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM12DTBI-S189 Details Description
Related parts for RSM12DTBI-S189
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 500MA 1.5 OHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 35V 100MA SSMINI2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET TSOT-23-5 datasheet.pdf
TOOL EXTRACT CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 186K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ULTRA-LITE BLINDHOLE RCPT ASY,90 datasheet.pdf
CCP BASE 1 POLE 70A CF PANEL BOA datasheet.pdf
Micropower Step-Up/Step-Down Fixed 3.3 V, 5 V, 12 V and Adjustable High Frequency Switching Regulator IC datasheet.pdf