Sullins Connector Solutions RSM12DTBT-S664
RSM12DTBT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RSM12DTBT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156
Datasheet Download
RSM12DTBT-S664.pdf
Availability of RSM12DTBT-S664
QUANTITY
RSM12DTBT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM12DTBT-S664
Internal Part NumberEIS-RSM12DTBT-S664
Series-
PackagingTray
Number of Positions24
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM12DTBT-S664
Related LinksRSM12DT, RSM12DTBT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM12DTBT-S664 Details Description
Related parts for RSM12DTBT-S664
DIODE ZENER 20V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 100K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN SSL BRIDGE 4POS 2MM datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.64V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 34MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 3W DO216AA datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf