Sullins Connector Solutions RSM15DTAT-S189
RSM15DTAT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RSM15DTAT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RSM15DTAT-S189.pdf
Availability of RSM15DTAT-S189
QUANTITY
RSM15DTAT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM15DTAT-S189
Internal Part NumberEIS-RSM15DTAT-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM15DTAT-S189
Related LinksRSM15DT, RSM15DTAT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM15DTAT-S189 Details Description
Related parts for RSM15DTAT-S189
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
DIN RAIL DUAL OUTLET 15A 120VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 81.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf